Reklama

Strona główna

Polska cyfrowa powinna być sprawna i bezpieczna

  • Fot. Wikimedia Commons, autor www.elbpresse.de

Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji otworzy tegoroczne Forum prezentacją „Cyfrowa Polska – sprawna i bezpieczna”. Tematem przewodnim Forum jest „Państwo w cyberprzestrzeni – od izolacji do współdziałania” i poświęcone będzie konieczności bezpiecznego otwarcia i współdziałania systemów informatycznych administracji publicznej z zasobami i usługami dostępnymi w cyberprzestrzeni.  

Uczestnicy tegorocznej edycji zajmą się problemami związanymi z nowoczesnym państwem oraz problemami modernizacji i dopasowania administracji do realiów technologicznych panujących na świecie. Forum poruszy też problemy niechęci administracji do gotowych rozwiązań rozwijanych przez sektor prywatny oraz samą otwartość na zewnętrznych dostawców zasobów i usług. Konferencja przeznaczona jest dla ekspertów informatycznych zajmujących się sektorami publicznymi oraz prywatnymi oraz osób zajmujących się branżą cyberbezpieczeństwa.

Forum pierwszego dnia podzielone jest na cztery sesje zajmujące się tematyką cyberbezpieczeństwa w państwie:

  • Państwo w cyberprzestrzeni – oczekiwania i bariery

  • Infrastruktura informacyjna państwa – stan, wyzwania, perspektywy kluczowych projektów

  • Informacyjne systemy ubezpieczeniowe: usługi, architektury, wymiana danych, bezpieczeństwo

  • Cyberbezpieczeństwo – struktury, technologie, odpowiedzialność

W drugim dniu forum odbędą się trzy sesje równoległe: forum młodych mistrzów – „Ekonomiczne aspekty informatyzacji państwa”, forum nowych idei – „Synergia telekomunikacji i informatyki - warunkiem cyfrowej modernizacji funkcjonowania państwa” i forum poszukującej administracji terenowej – „Usługi i dobre praktyki do wzięcia: złoto samorządów – Otwarte dane”. Zwieńczeniem programu forum będzie tradycyjnie kocioł dyskusyjny „jakość Infrastruktury informacyjnej a modernizacja funkcjonowania państwa” oraz dyskusja panelowa na temat: „Między strategią a doraźnością – wizja i praktyka Modernizacji państwa”.

Forum odbędzie się w dniach 29-30 września 2016 r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS Warszawa-Miedzeszyn.

Organizatorem Forum jest BizTech Konsulting SA, który świadczy usługi informatyczne w zakresach: konsultingu, doradztwa w zakresie doboru i utrzymania licencji Oracle, zapewnienie ciągłości i dostępności działania usług IT, bezpieczeństwa, outsourcingu IT, projektów infrastrukturalnych oraz edukacji.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na wydarzenie na stronie Forum Teleinformatyki.

Forum adresowane jest do środowisk zainteresowanych i zaangażowanych w modernizację funkcjonowania państwa, w tym do kadry specjalistów administracji publicznej, firm informatycznych, naukowców oraz innych podmiotów gospodarczych i społecznych. 

Komentarze (1)

  1. ak

    boże za jakie grzechy spłynął na mnie cały ten syf, byłem sobie kiedyś klesiem dziargającym kod aż ktoś powiedział że to bardzo ważni ludzie Dlaczego muszę was oglądać, słuchać tych bzdur, wiedzieć kim jesteście. Chcę znowu nie wiedzieć o waszym istnieniu klauny, spasione grubasy, zdemoralizowane żydki, esbecy od pokoleń, dyletanci synusiowie i curusie ........ wypierdaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!