Reklama

Polityka i prawo

Zwiększ bezpieczeństwo swojego konta – Facebook zaktualizował ustawienia prywatności

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

Facebook w ostatnim czasie dokonuje wiele zmian mających przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa konta użytkowników, usuwania szkodliwych czy nieprawdziwych treści, a także mające ograniczyć działania dezinformacyjne. Tym razem platforma informuje o aktualizacji ustawień prywatności, które mają zwiększyć bezpieczeństwo kont użytkowników.

„Zaktualizowaliśmy ustawienia prywatności" – informuje platforma, prezentując najnowsze uaktualnienie. Zmiany obejmują aktualizację narzędzia sprawdzania prywatności, które to zostało rozszerzone i podzielone na cztery sekcje. Aktualizacja ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa kont użytkowników poprzez możliwości kontroli kto może zobaczyć udostępniane treści oraz w jaki sposób wykorzystywane są informacje o użytkowniku.

W pierwszej sekcji „Kto może zobaczyć, co udostępniasz” użytkownicy będą mogli sprawdzić stan widoczności prywatnych informacji takich jak informacje o profilu, numer telefonu, datę urodzenia, adres e-mail oraz publikowane posty.

Sekcja „Jak zabezpieczyć swoje konto” będzie umożliwiała poprawę bezpieczeństwa hasła oraz włączanie alertów logowania. W sekcji zawarto również wskazówki do poprawy silniejszego hasła.

„Jak ludzie mogą znaleźć cię na Facebooku” pozwoli sprawdzić w jaki sposób nasz profil może być wyszukany przez innych użytkowników oraz kto może wysyłać zaproszenia do znajomych.

Ostatnia sekcja - „Twoje ustawienia danych na Facebooku” umożliwi przeglądanie informacji, które są udostępniane za pośrednictwem Facebooka innym aplikacjom. W tej sekcji możliwe będzie również usuwanie aplikacji, których użytkownik już nie używa i chce zablokować im dostęp do danych.

W grudniu ubiegłego roku, platforma zapowiedziała zaprzestanie wykorzystywania numerów telefonów do sugerowania znajomych na portalu społecznościowym. Działanie miało zwiększyć ochronę prywatności użytkowników. Dziś zapowiedziano również wprowadzenie nowych mechanizmów mających przyczynić się do poprawy wykrywania i usuwania deepfake’ów, które Facebook określił jako znaczące wyzwanie dla platform społecznościowych jak i społeczeństwa.

Reklama

Komentarze

    Reklama