Reklama

Polityka i prawo

Zmiany w kierownictwie projektu odpowiedzialnego za rozwój systemów telefonii komórkowej

Fot. 3GPP
Fot. 3GPP

W czasie 83. spotkania plenarnego, które odbyło się w w ramach projektu 3GPP Shenzhen w Chinach zakończono wybory dla każdej z trzech Grup Specyfikacji Technicznej (Technical Specification Groups - TSG): CT, RAN oraz SA.

3rd Generation Partnership Project to wspólny projekt kilku organizacji standaryzacyjnych mający na celu rozwój systemów telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G.

Pierwsza w kolejce była Grupa Core Network and Terminals (CT), w której Lionel Morand z Orange został wybrany przez aklamację na Przewodniczącego. Lionel pracował na stanowisku przewodniczącego 4 Grupy Pracowniczej TSG CT (CT4) od lipca 2016 roku, zaś wcześniej, od 2012 do 2016 roku był jej Wiceprzewodniczącym. Jako główny przedstawiciel Orange od ponad piętnastu lat był aktywnym członkiem i głównym działaczem w pracach CT4.

Kierownictwo RAN zostaje na drugą kadencję

Po zakończeniu pierwszej dwuletniej kadencji kierownictwo Sieci Radiowej (Radio Access Network – RAN) TSG zostało bez sprzeciwu wybrane na drugą kadencję. Balazs Bertenyi, Nokia, będzie stał na czele RAN, kontynuując imponujący postęp grupy w pracach nad 5G NR i rozbudowaną siecią radiową LTE.

Konkurs wyborczy w SA przynosi więcej stałości

Po udanych czterech latach na stanowisku Przewodniczącego CT – Georg Mayer, Huawei, został wybrany na przewodniczącego TSG Service and System Aspects (SA) w końcowym etapie wyborów.

Nowe kierownictwo podejmie swoje obowiązki od następnego spotkania plenarnego TSG, które odbędzie się w czerwcu w Newport Beach, Kalifornia.

Nominacje przewodniczących i wiceprzewodniczących zostaną potwierdzone przez Grupę Koordynacji Projektu (PCG) w dniu 28 marca.

Komentarze