Reklama

Polityka i prawo

Zmiany kadrowe w Centralnym Ośrodku Informatyki

fot. pxhere.com
fot. pxhere.com

Marcin Walentynowicz zrezygnował w środę ze stanowiska dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki (COI) - poinformowała kancelaria premiera. Nie podano przyczyn rezygnacji.

Jak przypomniał Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM Walentynowicz kierował zespołem COI od lutego 2018 r. Jak zaznaczono, obejmując stanowisko podjął się uporządkowania wewnętrznych problemów Ośrodka takich jak finanse, kwestie kadrowe i organizacyjne, został też zobowiązany do ustabilizowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców po wdrożeniu nowej wersji systemu w listopadzie 2017 r. Z obu tych zadań wywiązał się w terminie i zgodnie z założeniami - podkreśliła KPRM.

Przypomniano także, że w marcu 2019 r. Walentynowicz kierował międzyinstytucjonalnym zespołem odpowiedzialnym za wdrożeniem dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

Wdrożenie e-dowodów okazało się sukcesem - tylko w ciągu pierwszych 12 miesięcy obywatelom wydanych zostało 2,7 mln dokumentów - zaznaczyła kancelaria. Przypomniała, że pod kierownictwem Walentynowicza udostępnione zostały też m.in usługi „Mój pojazd”, „Zgłoś urodzenie dziecka”, konto Mój Gov oraz kilka aktualizacji Systemu Rejestrów Państwowych.

„Gdy obejmowałem stery w Ośrodku zaledwie 1,5 mln obywateli miało profil zaufany. Dziś system bezawaryjnie obsługuje 11,5 mln profili zaufanych. Uznaję to za jeden ze swoich największych sukcesów” – powiedział odchodzący szef COI.

Działania w trakcie pandemii

Jak podała też KPRM, po wybuchu pandemii Covid-19 zespół COI pod kierownictwem dyrektora Marcina Walentynowicza zaangażował się w szereg przedsięwzięć zapewniających sprawne działanie państwa.

„Dzięki Marcinowi Walentynowiczowi niezbędne w trakcie pandemii e-usługi dla obywateli powstawały w czasie liczonym w tygodniach, a nie latach. Każdy menedżer IT wie, jak duże to było wyzwanie, a każdy użytkownik publicznych aplikacji z pewnością jest wdzięczny za możliwości, które były dostarczane w ekspresowym tempie” – podkreślił sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Janusz Cieszyński.

image

 

Źródło:PAP

Komentarze