Reklama

Polityka i prawo

Zmiana Dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki

Nowy dyrektor COI, Marcin Walentynowicz (po lewej) i ustępujący, Marcin Suchar. FOT: COI/Domena publiczna
Nowy dyrektor COI, Marcin Walentynowicz (po lewej) i ustępujący, Marcin Suchar. FOT: COI/Domena publiczna

Informujemy, że decyzją Marka Zagórskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki. Marcina Suchara z dniem 1 lutego 2018 r. zastąpił Marcin Walentynowicz.

Jak poinformował minister Zagórski, celem Centralnego Ośrodka Informatyki pod opieką nowego szefa będzie przede wszystkim poprawa jakości działania bazy CEPiK, a także wzmocnienie pozytywnego wizerunku COI oraz całej Grupy MC. Minister zapewnił, że relacje na linii COI i MC zostaną utrzymane w partnerskim charakterze.

Marcin Walentynowicz jest absolwentem Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Od 20 lat w zawodzie inżyniera i managera IT&N w sektorach: bankowym, telekomunikacyjnym i logistycznym. W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora Centralnego Departamentu Strategii i Architektury Grupy Telekomunikacji Polskiej, dyrektora Departamentu Zarządzania Informatyką PKO BP, dyrektora Centrum Informatyki Poczty Polskiej oraz dyrektora Departamentu Informatyki i Telekomunikacji Banku Ochrony Środowiska. W ostatnim czasie pracował w Ministerstwie Cyfryzacji gdzie kierował Departamentem Infrastruktury Państwa,

Reklama

Komentarze

    Reklama