Reklama

Polityka i prawo

Zatrzymani za wyłudzanie telefonów, tabletów, smartwatchów i routerów

Fot. pxhere.com/Domena publiczna
Fot. pxhere.com/Domena publiczna

Policjanci z Wieruszowa i Łodzi zatrzymali trzy osoby, które w wyniku szeregu oszustw wyłudzali telefony, tablety, smartwatche i routery na kwotę ponad 150 tys. zł. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Na trop oszustów funkcjonariusze z Wieruszowa natrafili rok temu, kiedy otrzymali zgłoszenie o zawarciu fikcyjnej umowy przez mieszkankę powiatu z jedną z firm świadczących usługi telekomunikacyjne.

"Z zebranych przez kilka miesięcy informacji wynikało, że od października do listopada 2019 roku na terenie Łodzi, doszło do szeregu oszustw, polegających na zawieraniu fikcyjnych umów oraz aneksów na świadczenie usług telekomunikacyjnych" – poinformował w piątek rzecznik wieruszowskich policjantów asp. sztab. Damian Pawlak.

Wyjaśnił, że w następstwie tych umów pokrzywdzeni byli obciążani opłatami za te świadczenia, z których faktycznie nie korzystali. Ustalono również, że sprawcy tych przestępstw, dzięki dostępowi do systemów komputerowych, służących do sprzedaży usług telekomunikacyjnych, wprowadzali w błąd pracowników firmy świadczącej takie usługi. W ten sposób pozyskiwali drogi sprzęt elektroniczny, po znacznie zaniżonych cenach.

Wstępnie oszacowano, że straty firmy powstałe w wyniku oszustwa wynoszą ponad 150 tys. zł.

W tym tygodniu policjanci dotarli w Łodzi do wytypowanych osób, które kupowały nielegalny sprzęt elektroniczny. Podczas przeszukań odzyskali część utraconych telefonów, tabletów, smartwatchy i routery o wartości ponad 30 tys. zł.

Zatrzymano trzy osoby zamieszane w przestępstwo. To mieszkańcy Łodzi, dwie kobiety w wieku 26 i 37 lat oraz 61-letni mężczyzna. Usłyszeli już ponad 60 zarzutów i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Za dokonane oszustwa grozi im gara nawet do 8 lat więzienia.

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama