Reklama

Polityka i prawo

Zakaz importu i sprzedaży iPhone’ów i iPadów z 5G w Kolumbii

iPhone 13
Autor. Monoar_CGI_Artist/Pixabay

Kolumbijski sąd wydał wstępną decyzję dotyczącą zakazu importu i sprzedaży w tym kraju iPhone«ów i iPadów z 5G. Ma to związek z pozwem Ericssona przeciwko Apple.

Reklama

Niecałe pół roku po pozwie Ericssona przeciwko Apple, sąd w Bogocie wydał orzeczenie, w którym to amerykański koncern został uznany winnym naruszenia patentów szwedzkiej firmy.

Reklama

Kolumbijski wymiar sprawiedliwości stwierdził, że iPhone'y i iPady z 5G naruszają pateny nr NC2019/0003681, który został uznany za niezbędny dla standardu 5G. Został przyznany Ericssonowi w 2019 r. i będzie ważny do końca 2037 r. – wskazuje FOSS Patents.

Stwierdzenie naruszenia miało mieć miejsce już w kwietniu. Z kolei w maju szwedzki koncern zapłacił 50 tys. dolarów kaucji jako warunek wstępny egzekucji.

Reklama

Czytaj też

Zakaz dla Apple'a

6 lipca br. sąd w Bogocie wydał wstępną decyzję, która zakazuje koncernowi Apple importu, sprzedaży, komercjalizacji i reklamy produktów naruszających wspomniany wyżej patent.

Co więcej, stanowisko wymiaru sprawiedliwości nakazuje kolumbijskiemu organowi celnemu (Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales – DIAN) zapobieganie przywożenia na terytorium kraju urządzeń amerykańskiego giganta, które naruszają obowiązujące regulacje.

FOSS Patents zwraca uwagę, że sprawa dotyczy modeli iPhone'a 12 i 13, a także nowszych iPadów.

Koncern podejmuje kroki

Apple chciał odwołać się od decyzji sądu, lecz kolumbijski wymiar sprawiedliwości wskazał, że firma nie może apelować oraz korzystać ze środka nadzwyczajnego, podejmując kroki zza granicy.

W związku z tym prawnicy giganta ubiegają się o odszkodowanie z tytułu pozwu w Stanach Zjednoczonych (dokładnie w Teksasie).

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama