Reklama

Polityka i prawo

Xplosives.net zamknięta. Zamiast instrukcji budowy broni, informacja od prokuratorów

Luke W. Nowakowski / https://www.buckley.af.mil
Luke W. Nowakowski / https://www.buckley.af.mil

Podczas międzynarodowej akcji policja zamknęła platformę internetową xplosives.net, na której znajdowały się instrukcje budowy broni palnej, bomb i produkcji materiałów wybuchowych.

Operacja policyjna rozpoczęła się we wtorek nad ranem w dziewięciu niemieckich krajach związkowych oraz na Litwie i w Chorwacji. Zabezpieczono serwer i liczne nośniki danych, a także skonfiskowano materiały wybuchowe i narkotyki - ujawnił szef policji w Getyndze (Dolna Saksonia) Uwe Luehrig.

Strona została zamknięta a na witrynie widnieje obecnie wiadomość prokuratury o toczącym się śledztwie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niemiecką policję, strona jest powiązana z forum internetowym z 3 tys. zarejestrowanymi użytkownikami z czego 360 z nich było aktywnie zaangażowanych w 2018 roku - donosi Reuters.  

W ramach akcji w niemieckim mieście Goettingen sprawdzono 34 budynki, przesłuchano 22 podejrzanych oraz zabezpieczono bezpieczniki, detonatory oraz 127 kilogramów środków chemicznych wykorzystywanych do produkcji materiałów wybuchowych.

Według policji w Getyndze, w Niemczech w akcji przeciwko 21 podejrzanym w wieku od 17 do 55 lat uczestniczyło ok. 1 tys. funkcjonariuszy. Strona funkcjonowała od 2006 roku. 

SG/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama