Reklama

Polityka i prawo

Wystarczy zaledwie zdjęcie palca, aby złamać zabezpieczenia biometryczne smartfona?

fot. geralt / pixabay
fot. geralt / pixabay

Zabezpieczenia biometryczne telefonu złamane w 20 minut. Hakerzy pracujący w ramach zespołu X-Lab w chińskiej firmie Tencent Security  dokonali tego używając zdjęcia odcisku palca i specjalnej aplikacji - podał serwis Tech Radar.

Technika obchodzenia zabezpieczeń biometrycznych została zaprezentowana przez X-Lab podczas konferencji GeekPwn w Szanghaju. Podczas demonstracji hakerzy prosili publiczność, aby poszczególne osoby podchodziły do szklanej płytki i zostawiały na niej odcisk swojego palca. Następnie odbite linie papilarne były fotografowane, a powstały obraz - przetwarzany przez specjalną aplikację, która tworzyła fizyczny model odcisku z użyciem sprzętu, którego architektury nie ujawniono opinii publicznej - relacjonuje Tech Radar.

Według serwisu eksperyment Chińczyków zakończył się powodzeniem w przypadku trzech smartfonów i dwóch innych urządzeń, które w zabezpieczeniach wykorzystują biometryczny skaner linii papilarnych. Tech Radar podkreśla, że X-Lab nie wyjaśnił szczegółów działania swojej metody obchodzenia biometrii. Serwis spekuluje jednak, że technika ta musi wykorzystywać rodzaj zaawansowanego druku 3D.

Chińska gazeta "The Paper" podaje, że koszt przeprowadzenia jednej operacji naruszania zabezpieczeń biometrycznych tą techniką waha się w okolicach około 142 dolarów, co sprawia, że opracowana przez X-Lab metoda będzie szeroko dostępna tak dla firm oraz organizacji, jak i osób prywatnych.

Źródło:PAP

Komentarze