Reklama

Polityka i prawo

Wyciek danych z Naczelnej Rady Adwokackiej? "Zalecamy zmiany haseł do poczty"

fot. publicdomainpictures.net
fot. publicdomainpictures.net

Na chwilę obecną nie potwierdzono naruszeń, czy wycieku danych adwokatów, ale prewencyjnie zalecamy wszystkim adwokatom zmianę hasła do używanych skrzynek pocztowych - podała w poniedziałek wieczorem w komunikacie na swojej stronie Naczelna Rada Adwokacka.

Komunikat NRA ma związek z doniesieniami medialnymi o "ofercie, która pojawiła się na jednym z forów w tzw. dark webie, czyli ukrytej części internetu, dostępnej jedynie przy użyciu specjalnego oprogramowania". "Oferta pojawiła się w sieci w czwartek 27 maja" - napisał portal wp.pl. Według portalu w ogłoszeniu tym oferowano możliwość sprzedaży dostępu do skrzynek e-mail okręgowych rad adwokackich, poszczególnych adwokatów i osób układających zadania na egzamin adwokacki w cenach od tysiąca do 5 tys. zł.

"W kontekście informacji o możliwym naruszeniu bądź wycieku danych z bazy danych obsługiwanej przez system jednej z okręgowych rad adwokackich Naczelna Rada Adwokacka informuje, że zostały uruchomione odpowiednie dla takich sytuacji procedury prewencyjne" - przekazano w komunikacie na stronie adwokatury.

Jak w nim zapewniono, "nasi usługodawcy dokonują badania, czy wyciek faktycznie miał miejsce oraz jaka jest skala ewentualnego naruszenia danych". "Na chwilę obecną nie potwierdzono naruszeń czy wycieków danych. O sprawie będziemy informować" - zapewniła NRA.

Jednocześnie prewencyjnie zalecono wszystkim adwokatom "zmianę hasła do używanych skrzynek pocztowych niezależnie od tego, czy są one dostarczane przez providerów współpracujących z NRA".

W poniedziałek wieczorem nie funkcjonuje wewnętrzny portal adwokatury - panel adwokata. Na stronie panelu wisi komunikat: "Przerwa techniczna. Przepraszamy za utrudnienia. Obecnie trwają prace administracyjne związane z aktualizacją serwisu, zapraszamy niebawem". 

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama