Reklama

Polityka i prawo

Włoskie firmy nie otrzymają wsparcia w czasie pandemii? Hakerzy blokują pomoc

Fot. Sarah-Rose/Flickr
Fot. Sarah-Rose/Flickr

Włoski organ zabezpieczenia społecznego padł ofiarą cyberataku. W wyniku incydentu instytucja została zmuszona do zamknięcia strony internetowej, przeznaczonej do składania wniosków o wsparcie finansowe dla biznesu w okresie pandemii koronawirusa.  

Hakerzy złośliwą kampanię ukierunkowali w stronę włoskiego Narodowego Instytutu Zabezpieczenia Społecznego (INPS). Na skutek incydentu administratorzy podjęli decyzję o jej zamknięciu, co znacznie utrudniło proces ubiegania się o świadczenia finansowe podczas pandemii koronawirusa – informuje agencja Reutera.  

Pasquale Tridico z INPS zaznaczył, że tej pory do instytutu napłynęło około 339 000 wniosków. Dodał, że operacja cyberprzestępców zmusiła władze o zablokowaniu oficjalnej strony INPS. „W ciągu ostatnich kilku dni mieliśmy do czynienia z kilkoma atakami hakerów, które spowodowały poważną awarię” – podkreślił Pasquale Tridico. – „Zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia witryny”.

Jak przypomina agencja Reutera, włoski rząd w celu powstrzymania pandemii koronawirusa wprowadził ostre restrykcje, które doprowadziły do całkowitego zatrzymania działalności części przedsiębiorstw. W związku z tym osoby prowadzące działalność na własny rachunek lub pracownicy sezonowi mogły ubiegać się do INPS o specjalną wypłatę w wysokości 600 euro. Obecnie jest to niemożliwe.

Komentarze