Reklama

Polityka i prawo

Wielka Brytania da "zielone światło" technologii Huawei?

Fot. Bobby/Wikipedia/CC 2.0
Fot. Bobby/Wikipedia/CC 2.0

Rośnie zaufanie do Huawei? Poniedziałkowe zapowiedzi wskazywały, że z uwagi na brak realnej alternatywy do sprzętu chińskiego giganta,  premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zezwoli Huawei na budowę brytyjskiej sieci 5G. Jednocześnie brytyjscy politycy wskazali, że nie istnieje ryzyko uzasadniające wykluczenie firmy z przetargów. Również Huawei odniósł się do brytyjskiej decyzji - jak firma komentuje zapowiedzi Brytyjczyków? 

Jak wskazuje w notce prasowej Huawei, w artykule opublikowanym w ubiegłą niedzielę Sunday Times przytoczył informacje uzyskane ze źródeł związanych z brytyjskim rządem i służbami bezpieczeństwa, z których wynika, że Wielka Brytania zamierza podjąć decyzję o dopuszczeniu Huawei do budowy niebudzących wątpliwości części sieci 5G.

„W ostatnich dniach odbyły się kolejne spotkania na temat Huawei, a kształtujący się w ich trakcie pogląd jest taki sam jak wizja Teresy May” – powiedział jeden z wysoko postawionych anonimowych informatorów powiązanych z rządem, którego słowa przytacza Huawei w informacji.

Zdaniem chińskiego giganta, sytuację należy odczytywać w taki sposób, "że brytyjskie władze będą chciały przychylić się do decyzji byłej premier Wielkiej Brytanii, która zezwoliła Huawei na wzięcie udziału w rozwoju innych niż kluczowe części infrastruktury 5G". Jak podkreślono jednak - "ostateczne decyzje w tej sprawie nie zostały jak do tej pory jeszcze podjęte".

Wszystko wskazuje na to, że Wielka Brytania, tak jak Niemcy i Czesi da zielone światło technologii Huawei. Już dziś na Wyspach operatorzy uruchomili sieci 5G zbudowane z wykorzystaniem sprzętu Huawei, co jest kolejnym dowodem zaufania do chińskiej marki - czytamy dalej w informacji prasowej Huawei. 

SG/Informacja prasowa Huawei

Reklama

Komentarze

    Reklama