Reklama

Polityka i prawo

Ważna rola Exatela w systemie cyberbezpieczeństwa MON [ESD]

Fot. Exatel
Fot. Exatel

Rafał Magryś - wiceprezes Exatela w swojej prezentacji podkreślił rolę Exatela w ekosystemie cyberbezpieczeństwa MON. Przedstawił również technologie, które polska firma może zaproponować m.in. wojsku.

Magryś podkreślił, że przygotowanie do konfliktu w cyberprzestrzeni wymaga odpowiednich narzędzi, które może dostarczyć Exatel. Firma ma takie możliwości, ponieważ postawiła na rozwój i wytwarzanie nowoczesnych technologii. Magryś podkreślił, ze Exatel w ostatnich latach zmienia się dynamicznie. Obecnie bazuje na czterech głównych filarach: rozwoju sieci, bezpieczeństwie, zintegrowanych rozwiązaniach i innowacjach. Wiceprezes Exatela podkreślił, że firma dostarcza najbezpieczniejszą sieć w Polsce, oferuje również zintegrowane rozwiązania oraz usługi w chmurze.

Niezwykle istotny jest czwarty filar czyli innowacyjność. Magryś powiedział, że Exatel posiada dedykowany zespół, który zajmuje się wyłącznie badaniami i rozwojem. Jednym z obszarów na którym się koncentruje zespół jest rewolucja 5G. Mówiliśmy o niej jeszcze przed tym jak stała się popularna i przeprowadziliśmy również pierwsze testy – podkreślił Magryś.  Pokazuje to, że Exatel  skupia się na przyszłości.

Zdaniem wiceprezesa Exatela, rewolucja 5G zanurzy nas jeszcze bardziej w informacji.  Będziemy potrzebowali zupełnie nowych nadajników czy innego sprzętu. Konieczna będzie również zamiana podejścia do zarządzania operacjami.

Na koniec swojej prezentacji Rafał Magryś powiedział o projekcie TAMA, który jest pierwszy polskim, autorskim rozwiązaniem anty DDoS i jest budowany specjalnie z myślą o kliencie. Podkreślił, że Exatel doskonale wie, co chce chronić.

Komentarze