Reklama

Polityka i prawo

Virgin Mobile ukarane przez UODO

Autor. virgin

Urząd Ochrony Danych Osobowych stwierdził naruszenie przepisów RODO przez Virgin Mobile Polska. Kara 1,6 miliona złotych została nałożona na firmę P4 Sp. z o.o., która jest następcą prawnym firmy.

Reklama

Zdaniem UODO, Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. nie wdrożyła „odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych zapewniających stopień bezpieczeństwa odpowiadający ryzyku przetwarzania danych za pomocą systemów informatycznych".

Reklama

Chodziło tu o systemy służące do rejestracji danych osobowych abonentów usług przedpłaconych. Brak zastosowania w nich odpowiednich środków technicznych doprowadził do tego, że osoby nieuprawnione uzyskały dostęp do danych. To z kolei stanowiło naruszenie zasad integralności i poufności.

Czytaj też

Kara dla Virgin Mobile

Co ciekawe, nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdy firma Virgin jest karana przez UODO. W grudniu 2020 roku Urząd ukarał firmę grzywną wynoszącą 1,97 mln złotych. Kara dotyczyła podobnych uchybień - spółka Virgin nie wdrożyła w sposób prawidłowy wymogów RODO.

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama