Polityka i prawo

USA przejęły dwie domeny internetowe organizacji destabilizującej sytuację w Iraku

Fot. بدر الإسلام/Wikipedia commons/CC 2.5
Fot. بدر الإسلام/Wikipedia commons/CC 2.5

USA przejęły dwie domeny internetowe wykorzystywane przez wspieraną przez Iran z organizację Kata'ib Hizballah celem destabilizowania władzy w innych krajach - informuje serwis Infosecurity Magazine.

Witryny były wykorzystywane do dystrybucji materiałów wideo, artykułów oraz zdjęć, które miały propagować cele Kata'ib Hizballah. Obie strony działały również jako witryny oferujące do nadawanego na żywo programu telewizyjnego Al-etejah TV. Publikowane treści według serwisu IM sprofilowane były na destabilizację sytuacji politycznej w Iraku. Obie witryny były także wykorzystywane przez organizację do rekrutacji nowych członków.

Kata'ib Hizballah to formacja, która 2 lipca 2009 roku została wpisana przez Departament Stanu USA na listę organizacji terrorystycznych. Zdaniem administracji Stanów Zjednoczonych, jej działalność stwarza znaczące ryzyko pod kątem możliwych aktów terrorystycznych.

Witryny kontrolowane przez organizację zostały przejęte przez amerykańską firmę z siedzibą w Scottsdale w stanie Arizona. Sprawą przejęcia domen zajmują się obecnie amerykański Departament Handlu oraz Biuro ds. Bezpieczeństwa i Przemysłu.

Źródło:
PAP

Komentarze

    Czytaj także