Reklama

Polityka i prawo

Umiesz zhakować PS4? Sony zapłaci 50 tys. dolarów

zdjęcie poglądowe fot. blueMix / pixabay
zdjęcie poglądowe fot. blueMix / pixabay

Nawet 50 tys. dolarów, firma Sony, jest skłonna zapłacić hakerom którzy odkryją krytyczne luki w zabezpieczeniach konsoli PlayStation 4 lub sieci PSN. W programie PlayStation Bug Bounty mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani internauci.

Japoński koncern poinformował na swoim blogu internetowym, że we współpracy z platformą HackerOne uruchomił dla wszystkich zainteresowanych tzw. PlayStation Bug Bounty Program, w ramach którego koncern zapłaci programistom, deweloperom i hakerom, którym uda się wykryć poważnie luki w systemie zabezpieczeń sieci PS. Program dotyczy jedynie konsoli PlayStation 4, a Sony szuka zwłaszcza błędów, które zakłócają działanie systemu PS4, systemu operacyjnego, sprzętów lub domeny PS.

Za znalezione błędy firma zapłaci od 100 do 300 dolarów w zależności od tego, jak będą one poważne. Natomiast za odkrycie krytycznej dla systemu luki Sony jest skłonny zapłacić nawet 50 tys. dolarów lub więcej.

Koncern przyznał, że program był dotychczas dostępny jedynie dla wybranych programistów, ale ostatecznie zdecydowano się udostępnić go wszystkim zainteresowanym. Jak dotąd koncern zapłacił specjalistom 170 tys. dolarów; średnio 400 dolarów za wykryty błąd.

Microsoft wcześniej w tym roku uruchomił podobny program dla Xbox Live.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama