Reklama

Polityka i prawo

Twitter podejmuje działania przeciwko antymuzułmańskim narracjom na platformie

fot. Nick Youngson / CC BY-SA 3.0 / Alpha Stock Images
fot. Nick Youngson / CC BY-SA 3.0 / Alpha Stock Images

”Chcemy wspólnie walczyć z nienawiścią do muzułmanów” – podkreśla brytyjski oddział Twittera, informując o nawiązaniu współpracy z rządową platformą powołaną do zwalczania nienawiści. Działania skupiać się będą na wykrywaniu i neutralizowaniu treści ekstremistycznych oraz fake newsów.

Brytyjski oddział Twittera informuje o nawiązaniu współpracy z grupą roboczą ds. nienawiści (AMHWG) przeciwko muzułmanom w celu zwalczania szkodliwych treści wymierzonych w wyznawców Islamu na swojej platformie. Twitter, jak podkreśla w oświadczeniu, podejmuje działania z uwagi na znaczne nagromadzenie treści ekstremistycznych i tzw. przestępstw z nienawiści.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez AMHWG (Coronavirus, fear and how islamophobia spreads on social media), na którym bazuje Twitter w swoim oświadczeniu do sprawy, na platformach społecznościowych umocniły się antymuzułmańskie teorie spiskowe, fałszywe informacje i memy. Analiza danych wykazała, że pomimo pandemii koronawirusa i odwrócenia uwagi opinii publicznej od innych spraw, treści tego typu nie tylko nie zniknęły, ale wręcz nasiliły się. Wykryto również narracje łączące muzułmanów z rozpowszechnianiem się koronawirusa. 

Grupa robocza ds. nienawiści przeciwko muzułmanom stanowi główne forum brytyjskiego rządu ds. zwalczania przejawów dyskryminacji wyznawców Islamu w kraju. Składa się ona z przedstawicieli społeczności muzułmańskich, ekspertów i naukowców, a także przedstawicieli administracji rządowej.

Reklama

Komentarze

    Reklama