Reklama

Polityka i prawo

Trump z zakazem korzystania z konta na Facebooku do końca kadencji

fot. Elvert Barnes / Flickr / CC BY-SA 2.0
fot. Elvert Barnes / Flickr / CC BY-SA 2.0

Firma Facebook Inc. rozszerzyła zakaz korzystania z kont na Facebooku i Instagramie wobec ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa na co najmniej dwa tygodnie, do zakończenia procesu przekazania władzy - ogłosił w czwartek prezes firmy Mark Zuckerberg.

"Uważamy, że ryzyko związane z pozwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług w tym okresie jest po prostu zbyt duże" - napisał Zuckerberg na Facebooku.

Twitter Inc. i Snap Inc. również tymczasowo zablokowały w środę konta Trumpa.

Tego dnia Trump opublikował na Twitterze nagranie wideo, w którym wzywa swoich zwolenników, z których część wtargnęła do budynku Kongresu podczas toczącego się tam posiedzenia mającego ostatecznie uznać wygraną Joe Bidena w wyborach prezydenckich, do pokojowego rozejścia się do domów. Prezydent USA mówił jednocześnie o tym, że "wybory skradziono", powtórzył, że zostały one sfałszowane.

Jak informowaliśmy wczoraj Facebook i YouTube usunęły nagranie. Koncern Zuckerberga tłumaczył, że przyczynia się on do eskalacji przemocy, a nie jej do zmniejszenia. YouTube wyjaśnił, że wideo prezydenta Trumpa narusza politykę platformy w zakresie publikowania materiałów, które mówią o oszustwach wyborczych.

Amerykańskie media przypominają, że zwolennicy prezydenta Trumpa dyskutowali na temat planów marszu oraz szturmu na budynek Kapitolu za pomocą mediów społecznościowych. Prawdopodobnie administracja nowego prezydent Joe Biden będzie starał się zwalczać teorie spiskowe szerzone w Internecie oraz dążyć do uregulowania mediów społecznościowych. Te po ostatnich wydarzeniach w Waszyngtonie znajdują się w ogniu krytyki. Zarzuca się im, że niedostatecznie reagowały na wcześniejsze wybryki prezydenta, obawiając się konsekwencji kasowania treści publikowanych przez Trumpa. 

PAP/AK 

image
Oferta Sklepu Defence24

 

Reklama

Komentarze

    Reklama