Reklama

Polityka i prawo

Tolerancja i integracja zamiast podziałów. Twitter przeprowadzi badania we współpracy z naukowcami

fot. geralt / pixabay
fot. geralt / pixabay

Twitter wraz z Uniwersytetem Otago z Nowej Zelandii rozpoczynają wspólne badania mające na celu poznanie sposobów wykorzystania mediów społecznościowych do promowania tolerancji i integracji zamiast podziału i wykluczenia. Platforma wskazuje, że Iipulsem do prowadzenia działań, była masakra w Christchurch z 2019 roku.

Twitter wchodzi we współpracę z National Centre for Peace and Conflict Studies z nowozelandzkiego Uniwersytetu Otago. Celem wspólnych działań będzie zbadanie w jaki sposób rozmowy online mogą być wykorzystywane do promowania tolerancji i integracji zamiast podziału i wykluczenia – ogłasza platforma w oficjalnej nocie.

„Projekt jest wspaniałym przykładem sposobu, w jaki Twitter współpracuje z rządami, innymi firmami i organizacjami, aby zapewnić, że jego usługi nie są nadużywane przez osoby promujące polaryzację, język nienawiści i przemoc” - powiedział emerytowany profesor Kevin Clements, który został zaangażowany do projektu.

Początkowym powodem, jak przyznaje Twitter, dlaczego zdecydowano się na nawiązanie współpracy, była masakra w Christchurch która miała miejsce 15 marca 2019 r., Jak wskazuje platforma na świecie istnieje wiele przykładów polaryzacji wzmocnionej poprzez środki cyfrowe. „Wyzwanie polega na tym, jak poznać sposoby wykorzystania mediów społecznościowych do promowania tolerancji i integracji zamiast podziału i wykluczenia” – czytamy w oficjalnej nocie. 

Badania rozpoczną się pod egidą globalnej inicjatywy #DataforGood. Badacze będą skupiać się na zbadaniu wydarzeń, rozmów i tematów które mają miejsce na Twitterze. Zdaniem badaczy badania pozwolą zrozumieć, w jaki sposób tworzone i promowane są narracje, które przekładają się na  generowanie lub utrudnianie altruistycznych zachowań. 

Reklama

Komentarze

    Reklama