Reklama

Polityka i prawo

Technologia dla każdego sektora czyli II edycja BlockchainTech Congress

Fot. BlockchainTech Congress
Fot. BlockchainTech Congress

1-2 października odbył się BlockchainTech Congress. Wydarzenie to było okazją do spotkania się biznesu, dostawców, regulatorów i technologii. 43 prelegentów w ramach 27 wystąpień przyciągnęło ponad 600 osób w ciągu dwóch dni.

Przed nami rewolucja na miarę Internetu. Podczas BlockchainTech Congress uczestnicy mogli zrobić wielki krok w stronę obecnie zachodzących zmian na rynku. Każdy kto wziął udział w Wydarzeniu może mieć pewność, że jest na bieżąco z technologią, która już teraz wpływa na wiele sektorów gospodarki, a wkrótce stanie się powszechnie stosowaną normą w biznesie.

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej BlockchainTech Congress oraz AI & Big Data Congress. Po uroczystym rozpoczęciu Kongresu przez Przewodniczących Rad Programowych, Norberta Biedrzyckiego i Tomasza Motyla, eksperci technologii blockchain wraz z profesjonalistami z zakresu sztucznej inteligencji i big data, zastanawiali się nad futurystyczną wizją przyszłości.

Mimo że o kwestii blockchain jest bardzo głośno, warto tłumaczyć od podstaw mechanizm tej technologii. W myśl tej zasady pierwszy blok tematyczny BlockchainTech Congress rozpoczęła symulacja przybliżająca zasady działania jednego z procesów opartych o łańcuch bloków. Z taką wiedzą,  przystąpiono do rozważań nad wizją rozwoju w perspektywie 3-5 lat.

Podczas dwóch dni Kongresu wiodące firmy, przedstawiały swoje przykłady użycia tej technologii w swojej firmie. Każdy kto chciał zdobyć przewagę nad konkurencją i poznać konkretne przykłady wdrożeń rozwiązań korzystających z blockchain, już teraz wie jaki obrać kierunek, aby zaimplementować je do swojej firmy. Wszystko za sprawą debat, przemówień i use cases, prowadzonych przez praktyków tej technologii. Nie zabrakło również możliwości zadawania pytań i  wyjaśniania wątpliwości, a po zakończeniu oficjalnej części, czasu na zawarcie bezcennych relacji biznesowych.

Udział prelegentów z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji, Liechtensteinu i Gibraltaru pozwolił poznać międzynarodową perspektywę na procesy wdrożeń blockchain do biznesu. Kongres dostarczył garść inspiracji, których potrzebuje nowoczesny, szybko zmieniający się rynek.

Swoją wiedzą na temat technologii blockchain podzielili się: Tomasz Buczak, Emmanuel Djengue, Dave Ebbitt, dr hab. Iwona Karasek-Wojciechowicz, Tomasz Kozar, Karolina Marzantowicz, Manuel Machado, Michał Turalski, Szymon Wałach i Max Wang.

Partnerzy II edycji BlockchainTech Congress: Partnerzy Strategiczni: Atende, Asseco, Dell EMC, Biuro Informacji Kredytowej, Heyka Capital Markets Group, Vivus.

Partnerzy: Luno, Bacca, Abak, ProfesCapital, CallPage, Gamfi.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją II BlockchainTech Congress.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

Komentarze