Reklama

Polityka i prawo

Strona Janusza Korwin-Mikkego usunięta przez Facebooka

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC 3.0
Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia Commons/CC 3.0

Władze Facebooka usunęły całkowicie, na czas nieokreślony, stronę Janusza Korwin-Mikkego. Jego zwolennicy, na czele z posłem Konfederacji Konradem Berkowiczem, zaapelowały do platformy o przywrócenie fanpage’a popularnego polityka, powołując się na fundamentalne wartości, w tym wolność słowa. 

Janusz Korwin-Mikke był jednym z najpopularniejszych polskich polityków na Facebooku. Jego profil obserwowało blisko 780 tys. osób. Wyprzedzał pod tym względem m.in. prezydenta Andrzeja Dudę (755 tys.) oraz Szymona Hołownię (700 tys.).

Jego strona w czwartek została całkowicie usunięta z Facebooka. Odnosząc się do sytuacji popularny polityk zareagował „w swoim stylu”, nazywając  władze Facebooka „faszystami” i „bolszewikami”.

Inny poseł Konfederacji Konrad Berkowicz wskazał na Facebooku, że władze koncernu Marka Zuckerberga usunęły całkowicie stronę Janusza Korwin-Mikkego. Powołując się na podstawowe wolności,  zaapelował o przywrócenie fanpage'u, który zyskał szerokie grono odbiorców.

Konrad Berkowicz dodał, że Facebook posiada prawo do cenzury prawo, lecz użytkownicy mają „prawo stosować nacisk konsumencki i wyrażać na temat tej decyzji swoje zdanie”. W celu wpłynięcia na decyzje władz platformy poseł Konfederacji zorganizował specjalne wydarzenie: "Przywrócić stronę Korwin-Mikkego na Facebooku!", w którym mogą wziąć udział użytkownicy, wyrażający poparcie dla sprawy Janusza Korwin-Mikkego. 

SZP/PAP

Komentarze