Reklama

Polityka i prawo

Signal zablokowany w Chinach

Fot. kaboompics/Pixabay
Fot. kaboompics/Pixabay

Użytkownicy Signala w Chinach poinformowali o problemach z korzystaniem z komunikatora oferującego szyfrowanie end-to-end. To kolejna po Telegramie i WhatsAppie aplikacja służąca do komunikacji zablokowana w Państwie Środka. W ten sposób chiński rząd zamierza jeszcze bardziej ograniczyć przepływ informacji.

Serwis Greatfire.org poinformował o zablokowaniu strony oprogramowania. Chińscy użytkownicy mogą jednak wciąż ściągnąć aplikację ze sklepu Apple oraz wykorzystując VPN. Apka nie jest już dostępna w sklepie Google. Dotychczas Signal został pobrany przez 100 milionów chińskich użytkowników, którzy szukali komunikatora gwarantującego wysokim poziom ochrony przesyłanych treści.

Signal dołączył do licznego grona aplikacji takich jak Facebook, Twitter, Google czy Instagram, które były zablokowane w Chinach od dłuższego czasu. Niedawno zablokowano również aplikację Clubhouse, która służyła do wymiany informacji przez aktywistów na tematy wydarzeń w Hong Kongu oraz prześladowania mniejszości ujgurskiej.   Chiny nie są jednym krajem, który w ostatnim czasie zablokował Signala. Podobnie postąpił Iran na początku roku. 

Signal uważany jest za najbezpieczniejszy komunikator oferujący szyfrowanie end-to-end i jest polecany przez wszystkich ekspertów ds. bezpieczeństwa. Jego używanie rekomendowała m.in. Komisja Europejska.

Reklama

Komentarze

    Reklama