Reklama

Polityka i prawo

Rośnie liczba cyberataków na polskie firmy i instytucje

Fot. Kamil Gliwiński/unsplash.com
Fot. Kamil Gliwiński/unsplash.com

W I pierwszej połowie br. przeciętne przedsiębiorstwo lub instytucja były celem cyberataków średnio ponad 500 razy w ciągu tygodnia. Sytuacja pogarsza się - wskazuje dziennik „Rzeczpospolita”, powołując się na stanowisko ekspertów. 

Dziennik wskazuje, że odsetek cyberataków na biznes, ale również m.in. na instytucje naukowe, osiągnęła w naszym kraju niebezpieczny poziom. Od początku br. jest ich więcej niż w przypadku organizacji w USA (tam w I półroczu dochodziło tygodniowo średnio do 443 ataków na firmy i instytucje).

„Rzeczpospolita informuje, że aktywność cyberprzestępców w Polsce wzrosła o 29 proc. – wynika z najnowszego raportu Check Point, który gazeta publikuje jako pierwsza. Zaskakiwać może, że – jak wynika z analiz izraelskiej firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie internetowym – hakerzy celują głównie w sektor edukacji i badań. Przeciętna placówka tego typu odnotowała w Polsce średnio aż ponad 2800 ataków tygodniowo (wśród wiodących ofiar są też podmioty z sektora finansowego czy administracja publiczna) - czytamy.

Dziennik podaje, że analizy Check Point Research wskazują, że w czołówce Europy pod względem cyberbezpieczeństwa jest Wielka Brytania. Na podium znalazły się też Holandia i Luksemburg. Polska lokuje się na 14. pozycji, ustępując m.in. Serbii i Ukrainie.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama