Reklama

Polityka i prawo

Rosja: Zakłócenia w działaniu portali internetowych urzędów państwowych

fot. Artem Beliaikin / Flickr / Domena publiczna
fot. Artem Beliaikin / Flickr / Domena publiczna

W Rosji doszło do zakłóceń w działaniu portali internetowych niektórych urzędów państwowych.  Użytkownicy mają problemy z otworzeniem stron internetowych m.in. Kremla, rządu i parlamentu. Problem zgłaszają klienci Rostelekomu, jednego z dostawców internetu.

Zakłócenia dotyczą stron internetowych Kremla, rządu, premiera Rosji, Rady Federacji (wyższej izby parlamentu), Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) i innych urzędów państwowych.

Problemów z otwarciem oficjalnego portalu Kremla, kremlin.ru, nie ma korespondentka PAP w Moskwie. Niemniej, według portalu Meduza strona ta przestała się otwierać u wielu użytkowników w Rosji i za granicą.

Jednocześnie, jak przekonała się PAP, nieosiągalne są witryny Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej (sledcom.ru), ministerstwa gospodarki (economy.gov.ru) i państwowego regulatora mediów i internetu, urzędu Roskomnadzor (rkn.gov.ru).

Przyczyny zakłóceń nie są znane. Użytkownicy portalu Downdetector skarżą się na zakłócenia ze strony Rostelekomu, który jest jednym z największych dostawców internetowych i zarazem świadczy usługi hostingowe.

Niezależny portal Znak.com podał, powołując się na źródło w niższej izbie parlamentu Rosji, Dumie Państwowej, że w budynku Dumy przestał działać internet.

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama