Reklama

Polityka i prawo

Ransomware REvil: wykradzione dane ofiar w sieci

fot. abinandhan / pixabay
fot. abinandhan / pixabay

Operatorzy ransomware REvil opublikowali w internecie dane wykradzione agencji Artech Information Systems - podał serwis Bleeping Computer. To pierwszy przypadek publikacji danych ofiary tego wirusa, która odmówiła zapłaty żądanego przez hakerów okupu.

Bleeping Computer odnotowuje, że hakerzy stojący za oprogramowaniem szyfrującym dla okupu REvil od ubiegłego miesiąca straszą swoje ofiary, że jeśli nie zapłacą one okupu żądanego przez sprawców cyberataku, wykradzione z ich struktur poufne dane zostaną opublikowane w internecie.

Dane należące według hakerów do Artech Information Systems zostały opublikowane według serwisu na jednym z rosyjskojęzycznych forów hakerskich. Objętość bazy wynosi 337 megabajtów (MB). Według materiałów prasowych Artech Information Systems firma jest jedną z największych na amerykańskim rynku agencji pracy, której "właścicielami są osoby wywodzące się z mniejszości etnicznych oraz kobiety", a działalność koncentruje się wokół "zapewniania różnorodności" w usługach kadrowych.

Wśród firm, które ucierpiały w wyniku ataków hakerskich z użyciem oprogramowania REvil znajdują się m.in. sieć kantorów Travelex oraz spółka CDH Investments. Oba podmioty do tej pory nie spełniły żądań cyberprzestępców.

Obecnie strona Artech Information Systems jest niedostępna, nie jest jednak jasne, czy fakt ten należy wiązać z cyberatakiem na firmę z użyciem REvil - zwraca uwagę Bleeping Computer. Hakerzy, którzy go dokonali, w treści wpisu zamieszczonego na forum, gdzie opublikowali dane spółki ostrzegli, że jeśli firma nie zgodzi się spełnić żądania zapłaty okupu, zamieszczą w internecie kolejne wrażliwe dane Artechu. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama