Reklama

Polityka i prawo

Rafał Pawlak zajmie stanowisko przewodniczącego w Polskim Komitecie Normalizacyjnym

Fot. PKN_normalizacja (@PolskaNorma) / Twitter
Fot. PKN_normalizacja (@PolskaNorma) / Twitter

Rafał Pawlak, ekspert Instytutu Łączności, został powołany przez Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Technicznego PKN nr 183 ds. Bezpieczeństwa Urządzeń Informatycznych, Telekomunikacyjnych i Biurowych. 

Podstawą powołania dla Rafała Pawlaka była ustawa z dnia 12 września 2002 r. o normalizacji (art. 23 ust. 7) oraz Zarządzenie nr 23 Prezesa PKN z dnia 9 października 2019 roku (paragraf 3 ust. 1 i paragraf 5 ust. 4). 

Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego dr inż. Tomasz Schweitzer oświadczył w oficjalnym dokumencie dotyczącym powołania Rafała Pawlaka, że stanie się on również członkiem Rady Sektorowej Sektora Technik Informacyjnych i Komunikacji. 

Instytut Łączności publicznie pogratulował swojemu ekspertowi poprzez wpis na mediach społecznościowych. 

Obowiązki Komitetu Technicznego nr 183

W tym miejscu nalży wyjaśnić, że działalność KT 183 skupia się na normalizacji urządzeń informatycznych, elektrycznego sprzętu techniki biurowej oraz rozwiązań podłączonych do sieci telekomunikacyjnej.

Ponadto, Komitet jest odpowiedzialny za normalizację zdalnego sterowania i ochrony oraz związanych z tą dziedziną urządzeń telekomunikacyjnych dla systemów elektroenergetycznych.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze