Reklama

Polityka i prawo

Putin będzie głosował online

Fot. Управление пресс-службы и информации Президента Российской Федерации/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. Управление пресс-службы и информации Президента Российской Федерации/Wikimedia Commons/CC 4.0

Władimir Putin będzie głosował online w zbliżających się wyborach - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Peskow. Dlaczego?

W ostatnich dniach bliscy pracownicy Władimira Putina zachorowali na Covid-19. Z tego powodu prezydent Rosji poinformował we wtorek, że sam poddał się izolacji.

19 września mają odbyć się w Rosji wybory do Dumy Państwowej, czyli niższej izby parlamentu. „Prezydent będzie głosował online” – poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjską agencję prasową TASS.

Głosowanie ma potrwać 3 dni, czyli od 17 do 19 września. Nie wiadomo, w którym dniu zagłosuje Putin, bo Pieskow odmówił odpowiedzi, wyjaśniając, że to decyzja prezydenta, a media z pewnością zostaną o tym poinformowane.

„Jeśli będzie jakieś nagranie z głosowania, to wam pokażemy, a jeśli nie, to poinformujemy o tym wydarzeniu” – obiecał rzecznik Kremla dziennikarzom.

W tym czasie Rosjanie wezmą także udział w wyborach na szefów dziewięciu regionów i do trzydziestu dziewięciu parlamentów regionalnych – informuje TASS.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama

Komentarze