Reklama

Polityka i prawo

Przeciwnicy 5G atakują wiceminister Buk

fot. Ministerstwo Cyfryzacji
fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Na kanale znanym z publikowania treści przeciwników wprowadzenia sieci 5G w Polsce pojawiło się nagranie, które rzekomo ma ujawnić całą prawdą o wiceminister cyfryzacji Wandzie Buk. Wideo okraszone mocnymi hasłami oraz obrazkami  z szubienicą oraz napisem „śmierć wrogom ojczyzny”. Szczególnie alarmującym hasłem jest stwierdzenie, że minister Buk ”powinna być zneutralizowana – dozywotnie rygorystyczne wiezienie albo smierc” (pis. oryg.). 

Na jednym z popularnych kanałów YouTube, który posiada prawie 2 tys. subskrybentów pojawił się film wideo, w którym autorzy oskarżają minister Wandę Buk o wspieranie telekomów i zapewnienie im raju w Polsce. Z uwagi, że redakcja nie chce promować szkodliwych treści, w tym również skandalicznego nagrania nie podajemy jego nazwy.

Z krótkiego, ok. 17 minutowego filmu, wynika, że firmy telekomunikacyjne mają truć Polaków oraz prowadzić działania na rzecz depopulacji Polaków. Autorzy nagrania twierdzą również, że wiceminister Buk „chce masowego 5G w Polsce, które dokona ludobójstwa żywcem” (pis. oryg.). Wiceminister w resorcie cyfryzacji jest również oskarżana o korupcję i nepotyzm. 

YouTube usunął wideo z powodu naruszenia zasad platformy dotyczących nękania i dręczenia, jednak zanim do tego doszło było ono dostępne przez ok. 12 godzin i miało ponad 300 wyświetleń.

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 

Kodeks Karny, art. 226

To nie pierwszy taki atak wymierzony w wiceminister cyfryzacji Wandę Buk ze strony przeciwników sieci 5G. Już wcześniej pojawiały się równie skandaliczne treści.

Komentarze