Reklama

Polityka i prawo

Prezes Poczty Polskiej: Cyfryzacja kluczowym elementem naszej nowej strategii

Fot.  Poczta Polska
Fot. Poczta Polska

”Cyfryzacja i przyspieszenie wszystkich procesów będą kluczowymi elementami nowej strategii Poczty Polskiej, którą w tej chwili aktualizujemy i mam nadzieję, że do końca roku te prace zakończymy” - zapowiada Prezes Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.  Prezes powiedział również o roli Poczty Polskiej jako Narodowego Operatora Cyfrowego, nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczenstwa i pozycji firmy na rynku ochrony.

Rola Narodowego Operatora Cyfrowego to dla nas nowe wyzwanie

"Przygotowujemy się do nowej roli Narodowego Operatora Cyfrowego. Jesteśmy najstarszą polską firmą, która od 462 lat dba o bezpieczeństwo wymiany informacji w Polsce" - powiedział Prezes Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Dodał, że "cyfryzacja kolejnych dziedzin życia w dobie trwającej pandemii to konieczność. To też całkiem dla nas nowy rynek. Chcemy być jego aktywnym uczestnikiem",

Poczta Polska dostawcą usług cyfrowych

"Poczta Polska jak operator infrastruktury krytycznej jest dostawcą usług cyfrowych, ale także spełnia kryteria do uznania jej za operatora usług kluczowych" - mówi Prezes Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Dodaje, że  "położenie nacisku na formowanie nowych sektorowych CSIRT-ót w nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa to dobry pomysł".

Prezes Poczty Polskiej: cyfryzacja kluczowym elementem naszej nowej strategii

"Wyzwań jest w Poczcie bardzo dużo. Położyliśmy nacisk na cyfryzację i przyspieszenie wszystkich procesów. To będzie kluczowy element nowej strategii Poczty Polskiej, którą w tej chwili aktualizujemy i mam nadzieję, że do końca roku te prace zakończymy" - zapowiada Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Prezes Poczty Polskiej: jesteśmy jednym z liderów w obszarze logistyki gotówki

"Poczta Polska jest jednym z liderów w obszarze ochrony rynku w skali kraju. To blisko 3,5 tys. wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy świadczą dziś usługi nie tylko w placówkach Poczty Polskiej" - mówi Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Reklama

Komentarze

    Reklama