Reklama

Polityka i prawo

Premier: otwarcie Polski na nowoczesne technologie priorytetem

Fot. Sejm.Gov.pl
Fot. Sejm.Gov.pl

”Od Polski papierowej do Polski cyfrowej” powiedział podczas expose premier Mateusz Morawiecki podkreślając znaczenie cyfryzacji dla swojego rządu.

Premier chwalił się osiągnięciami PiSu w obszarze cyfryzacji wskazując na informatyzację służby zdrowia i wprowadzenie m.in. e-recepty czy internetowego konta pacjenta. Każdego dnia wystawiamy około miliona e-recept oraz elektronicznych zwolnień - powiedział.

Mateusz Morawiecki wymienił również funkcjonowanie w ramach rewolucji 4.0 jako jedno z największych wyzwań dla Polski w przyszłości, wzywając tym samym do współpracy wszystkie partie polityczne.

W dalszej części expose, premier mówił również, że Polska musi być aktywnym uczestnikiem rewolucji technologicznej, na którą składa się m.in. cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe. W innym wypadku państwo zostanie na poboczu historii. Głównym wyzwaniem na przyszłość musi być otworzenie Polski na nowoczesne technologie. W tym celu trzeba wykorzystać niesamowicie utalentowanych polskich informatyków, którzy notują świetne wyniki w światowych konkursach - podkreślił premier. Mateusz Morawiecki mówił również o konieczności dostosowania szkolnictwa do wymagań rewolucji przemysłowych. 

Reklama

Komentarze

    Reklama