Reklama

Polityka i prawo

Prawie 2 tys. forów na Reddit zablokowane z uwagi na mowę nienawiści. Blokada objęła sympatyków Trumpa

Fot. piqsels.com/Domena publiczna
Fot. piqsels.com/Domena publiczna

Reddit, serwis wymiany opinii w internecie, zablokował 2 tys. forów na swojej platformie za mowę nienawiści. Zamknięte zostało również forum The_Donald należące do zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa ubiegającego się w tym roku o reelekcję.

Reddit poinformował, iż blokada dwóch tysięcy forów ma związek z szerszą akcją platformy na rzecz walki z mową nienawiści i społecznościami ją promującymi.

"Wszystkie społeczności na Reddicie muszą postępować zgodnie z naszymi regulacjami dotyczącymi treści, w dobrej wierze. Zablokowaliśmy r/The_Donald, ponieważ forum to nie stosowało się do tych reguł" - wyjaśnił szef Reddita Steve Huffman w poście zamieszczonym na platformie.

Ogłoszenie serwisu o działaniach przeciwko mowie nienawiści zbiegło się w czasie z decyzją innej platformy internetowej - serwisu Twitch do strumieniowania treści wideo na żywo, który zdecydował się tymczasowo zawiesić konto Donalda Trumpa za "nienawistne postępowanie". Firma, która należy do Amazona, oświadczyła że politycy muszą przestrzegać tych samych reguł korzystania z jej usług, które obowiązują wszystkich innych użytkowników.

Dyrektor komunikacji w kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa Tim Murtaugh odnosząc się do blokady konta ubiegającego się o reelekcję prezydenta na Twitchu zachęcił jego zwolenników do pobierania specjalnej aplikacji kampanijnej.

Forum r/The_Donald już wcześniej łamało reguły obowiązujące na Reddicie. Serwis umieścił je w tzw. "kwarantannie", to jest za dodatkową stroną internetową, która wymagała od użytkowników zapoznania się z ostrzeżeniami i podjęcia decyzji o przestrzeganiu regulaminu Reddita. Środki te jednak według platformy nie przyniosły żądanych rezultatów, a moderatorzy tego forum "nie zgodzili się na przestrzeganie nawet naszych najbardziej podstawowych wymagań" - poinformowała firma. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama