Reklama

Polityka i prawo

Posłowie zadbają o cyberbezpieczeństwo dzieci

Fot. Nevit Dilmen/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Nevit Dilmen/Wikipedia Commons/CC 3.0

W Sejmie powstał zespół ds. cyberbezpieczeństwa dzieci. W skład zespołu wchodzi 8 posłów i 3 senatorów.

W skład zespołu weszli następujący posłowie: Jarosław  Sachajko; Dariusz  Kurzawa; Urszula Pasławska; Urszula Nowogórska; Dariusz Klimczak; Jacek Protasiewicz; Bożena Żelazowska, Agnieszka. Wszyscy reprezentują klub parlamentarny PSL-Kukiz15. Ponadto zespół tworzy trzech senatorów: Alicja Chybicka z Koalicji Obywatelskiej, Michał Kamiński z PSL-Kukiz15 i Krzysztof Kwiatkowski z Koła Senatorów Niezależnych.

Podczas pierwszego posiedzenia zespół będzie rozpatrywał propozycje ministra zdrowia na temat kwestii wielokrotnego zwiększania dopuszczalnych poziomów pół elektromagnetycznych w środowisku.

W ochronę dzieci w Internecie angażuję się Ministerstwo Cyfryzacji i NASK przygotowując różnego rodzaju inicjatywy i projekty. Powołano grupę roboczą ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie czy podpisano deklarację na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Utworzenie oddzielnego zespołu parlamentarnego dedykowanego tylko i wyłącznie tej problematyce świadczy o tym, że jest to jedno z największych wyzwań świata cyfrowego. Wyzwanie, które zasługuje na ponadpartyjną zgodę. 

Reklama

Komentarze

    Reklama