Reklama

Polityka i prawo

Polska po pandemii: cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład

Fot. geralt/Pixabay
Fot. geralt/Pixabay

Po pandemii COVID-19 dla polskiej gospodarki kluczowa będzie cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład - podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem 24 wiceminister rozwoju, pracy i technologii Robert Tomanek.

Jak zaznaczył wiceminister, w najbliższej przyszłości należy poszukiwać nowych narzędzi innowacyjnych, np. w ośrodkach badawczych oraz programach realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), gdzie można odkryć nie znane do tej pory instrumenty pobudzania innowacyjności.

Ramy polityki rozwojowej przedstawione przez nas to wstęp do dyskusji, którą chcemy prowadzić ze środowiskiem przedsiębiorców. Uruchamiamy obecnie bardzo intensywny dialog, aby zbudować wizję gospodarki post-covidowej w perspektywie do roku 2030 i dalej. Cyfryzacja oraz przemysł 4.0 to dość oczywiste drogi, my po prostu musimy to robić - stwierdził Robert Tomanek i zapowiedział, że prace nad nową strategią gospodarczą mają potrwać do kwietnia tego roku.

Jednocześnie Tomanek ocenił, że wraz z postępem cyfryzacji w gospodarce musi zmieniać się cały system edukacyjny. Społeczeństwo dostaje coraz więcej instrumentów cyfrowych. Coraz więcej ludzi posługuje się nimi po to, aby realizować np. e-recepty czy płacić bezgotówkowo. To wszystko elementy świata cyfrowego, który staje się faktem - wyjaśnił wiceminister w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama