Reklama

Polityka i prawo

Polityka cyfrowa tematem rozmów podczas wizyty wicepremiera Gowina w Berlinie

Fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC 2.0
Fot. Piotr Drabik/Wikimedia Commons/CC 2.0

Rola Unii Europejskiej w światowej gospodarce po ustaniu pandemii koronawirusa, w tym kwestia polityki cyfrowej, to jeden z tematów rozmów zaplanowanych podczas czwartkowej wizyty wicepremiera, szefa Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii Jarosława Gowina w Berlinie.

Wicepremier, będący również ministrem rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin złoży 21 stycznia wizytę w Berlinie.

Rola Unii Europejskiej w światowej gospodarce po pandemii koronawirusa, stosunki handlowe z USA i Chinami oraz nowy impuls w relacjach polsko-niemieckich, m.in. o tym wicepremier Jarosław Gowin będzie rozmawiał z przewodniczącym niemieckiego Bundestagu Wolfgangiem Schäuble - wskazało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zgodnie z informacją przekazaną PAP przez MRPiT, wicepremier spotka się też z federalnym ministrem gospodarki i energii Peterem Altmaierem, aby omówić  kwestie dotyczące polityki cyfrowej. Zaplanowano też spotkanie z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców w Niemczech. 

W programie jednodniowej wizyty w Berlinie przewidziano również rozmowę wicepremiera Gowina z federalnym ministrem pracy i spraw socjalnych Hubertusem Heilem.

W czwartek o 15.30 w siedzibie berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego przy Pariser Platz, szef Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii spotka się z przedstawicielami polskich mediów.

image
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama