Reklama

Polityka i prawo

Polak na stanowisku wieceprezesa w Huawei

Open Grid Scheduler / Flickr
Open Grid Scheduler / Flickr

Radosław Kędzia, który dotychczas pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Huawei w Republice Czeskiej, objął stanowisko wiceprezesa Huawei w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich.

Radosław Kędzia związany jest z Huawei od 2008 roku. Swoją karierę w firmie rozpoczął od pracy w Huawei Kenya na stanowisku Dyrektora Operacyjnyego. Następnie, jako Regionalny Dyrektor Techniczny, odpowiadał za region Afryki Wschodniej i Południowej. W 2013 roku został Dyrektorem Generalnym oddziału Huawei w Ugandzie, a w 2015 roku objął stanowisko Dyrektora Generalnego biura Huawei w Republice Czeskiej. Jest pierwszą osobą spoza Chin, która została mianowana Dyrektorem Generalnym w strukturach Huawei.

Przed rozpoczęciem kariery w Huawei Radosław Kędzia pracował w Polsce dla firm takich jak Polska Telefonia Cyfrowa i Telekomunikacja Polska. Od 1999 roku obejmował stanowiska międzynarodowe, techniczne i kierownicze w Ericsson, Safaricom czy Siemens. Pracował w krajach takich jak Kenia, Uganda, Izrael, Wielka Brytania, Hiszpania i Czechy. Jego hobby to muzyka, sztuka i literatura. Jest żonaty, ma jednego syna.

Reklama

Komentarze

    Reklama