Reklama

Polityka i prawo

Pierwszy na świecie inteligentny hotel 5G

Fot. Mariamichelle/Pixabay
Fot. Mariamichelle/Pixabay

Powstanie pierwszy na świecie inteligentny hotel 5G, który zapewni swoim gościom dostęp do innowacyjnych rozwiązań oraz luksusowych usług. Umowę ws. współpracy w celu realizacji projektu podpisały: Huawei, InterContinental Shenzhen i Shenzhen Telecom.

Operator Shenzhen Telecom do pełnego pokrycia siecią 5G hotelu wykorzystał rozwiązania Huawei, które posłużą jako platforma dla nowej generacji usług hotelowych, w tym innowacyjnych aplikacji hotelowych za pośrednictwem smartfonów i dedykowanych terminali. Wśród udogodnień mają znaleźć się m.in. "roboty powitalne, terminale połączone z chmurą za pomocą 5G, gry w chmurze 5G oraz ergometry treningowe wykorzystujące wirtualną rzeczywistość" - poinformował w oficjalnym komunikacie chiński producent elektroniki.

"Korzystając z zaawansowanej technologii 5G, mamy nadzieję na kompleksową transformację całego hotelu. Jesteśmy także gotowi do dalszej współpracy w celu zbadania dogłębnego zastosowania technologii 5G w branży hotelarskiej i turystyce" – zaznaczył dyrektor generalny Shenzhen OCT Hotel Development Golden Sun.

Sieć 5G działa obecnie na pierwszym piętrze i w apartamentach prezydenckich InterContinental w Shenzhen na południu Chin. "W przyszłości chcemy zapewnić kompletny zasięg sieci nowej generacji w całym hotelu i razem z Intercontinental Shenzhen i Huawei zbudować wzorcowy model biznesowy 5G dla wszystkich pięciogwiazdkowych obiektów na świecie" – zapowiedział zastępca dyrektora generalnego China Telecom Shenzhen Branch Feng Wei.

Chęć dalszej współpracy wyraził również Huawei, który "chce dalej inwestować w technologię 5G oraz tworzyć infrastrukturę ICT (informacyjno-komunikacyjną) do budowy inteligentnych hoteli objętych siecią nowej generacji wraz z Shenzhen Telecom i InterContinental Shenzhen – powiedział dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution dr Peter Zhou. 

SZP/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama