Reklama

Polityka i prawo

Operator Chmury Krajowej i Oracle Consulting zawarły umowę o współpracy

Fot. TheDigitalArtist/Pixabay
Fot. TheDigitalArtist/Pixabay

Oracle Consulting poinformował w czwartek o zawarciu z Operatorem Chmury Krajowej (OChK) umowy o współpracy, która umożliwi potencjalnym klientom OChK przenoszenie środowisk informatycznych z ich obecnej infrastruktury do chmury krajowej.

Jak wyjaśnił Tomasz Łaniec z Oracle Consulting, porozumienie przewiduje wsparcie dla wszystkich klientów Oracle, zapewniając bezpieczne ścieżki migracji ich środowisk na infrastrukturę OChK. "Umowa przewiduje współpracę na wielu polach eksploatacji - od wsparcia w obszarze infrastruktury, platform middleware, baz i hurtowni danych (BigData) oraz wirtualizacji, kończąc zaś na usługach tworzenia i wdrażania dedykowanego oprogramowania i aplikacji SaaS Oracle. Wszystkie rozwiązania wytworzone lub opracowane przez Oracle Consulting mogą być dostarczone klientom OChK w modelu usługowym" - podkreślił.

Operator Chmury Krajowej jest spółką technologiczną powołaną z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju. Oferuje zaawansowane usługi dla firm różnej wielkości - od start-upu po korporacje, a także dla instytucji publicznych i samorządów. OChK ma zapewniać klientom kompleksowe wsparcie przy wyborze i wdrożeniu rozwiązań, których zastosowanie zwiększa elastyczność, wydajność i bezpieczeństwo środowiska IT. 

Źródło:PAP

Komentarze