Reklama

Polityka i prawo

Oficjalny koniec Ministerstwa Cyfryzacji

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Dzisiaj o 15:00 w KPRM premier Mateusz Morawiecki przedstawił zmiany w składzie Rady Ministrów. Rekonstrukcja rządu doprowadziła do zmniejszenia się liczby ministerstw z 20 do 14. Wśród nich nie ma resortu cyfryzacji, który zostanie zlikwidowany.

Plotki o rozwiązaniu Ministerstwa Cyfryzacji pojawiały się praktycznie przy każdej rekonstrukcji rządu. Resort początkowo kierowany przez Annę Streżyńską, potem przez Marka Zagórskiego przetrwał jednak te trudne momenty, aż do teraz. Nie wiadomo jeszcze kto przejmie obowiązki Ministerstwa Cyfryzacji, z pewnością jednak proces cyfryzacji administracji rządowej i dbania o cyberbezpieczeństwo ucierpi z powodu rozwiązania tej instytucji.  Według informacji Wprost, większość pracowników nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ trafi do KPRM pod skrzydła premiera Mateusza Morawieckiego, a Marek Zagórski zostanie sekretarzem stanu.

Ministerstwo Cyfryzacji zostało utworzone w 2015 roku i jego głównym zadaniem było zajmowanie się kwestią informatyzacji i cyfryzacji państwa. W ostatnim czasie resort zajmował się głównie kwestią bezpieczeństwa sieci 5G.

Reklama

Komentarze

    Reklama