Reklama

Polityka i prawo

Odwołane loty skutkiem cyberataku. Hakerzy uderzyli w amerykańską linię lotniczą

Fot. Skitterphoto/Pixabay
Fot. Skitterphoto/Pixabay

Linia lotnicza RavnAir Alaska, której siedziba znajduje się w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych odwołała co najmniej sześć lotów na skutek cyberataku. 

Przewoźnik w sobotę anulował wszystkie przedpołudniowe kursy, które miały się odbyć samolotem Dash 8. Rzeczniczka linii lotniczej Debbie Reinwand poinformowała, że odwołanie objęło łącznie około 260 pasażerów. W pisemnym oświadczeniu firma wyjaśniła, że "cyberatak zmusił nas do odłączenia systemu obsługi technicznej Dash 8 oraz kopii zapasowej oprogramowania".

Jak podała agencja, w celu przywracania systemu RavnAir współpracowała z FBI, innymi urzędami oraz firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem.

Należący do RavnAir Group przewoźnik tego samego dnia poinformował, że popołudniowy rozkład lotów nie ulegnie zmianie i będzie obsługiwany zgodnie z planem. "W ciągu najbliższych dwóch dni będziemy się starać dodawać loty tam, gdzie możemy" – podała firma w oświadczeniu. – "Tam, gdzie to możliwe, zmieniliśmy rezerwacje pasażerów na inne połączenia".

RavnAir obsługuje na Alasce ponad 100 społeczności. Jak zauważyło AP, jest to region, gdzie do wielu obszarów można dotrzeć wyłącznie drogą powietrzną.

Pozostali przewoźnicy wchodzący w skład RavnAir Group, PenAir i RavnAir Connect, obsługiwali loty zgodnie z planem, wykorzystując do tego kopie zapasowe systemów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama