Reklama

Polityka i prawo

Nowy szef cyfryzacji w Polsce? Nieoficjalnie: Marek Zagórski odchodzi ze stanowiska

fot. gov.pl
fot. gov.pl

Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia, wraca do rządu jako minister odpowiedzialny za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – informują dziennikarze Interii. Sam zainteresowany na ten moment nie odpowiada na pytania mediów.

W latach 2018-2020 Janusz Cieszyński odpowiadał za projekty związane z cyfryzacją służby zdrowia, w tym także za wdrożenie e-recepty. W resorcie zdrowia pełnił funkcję podsekretarza stanu.

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez Interię, formalnie nominację Cieszyński ma odebrać w przyszłym tygodniu. „To są decyzje w gestii pana premiera, nie mogę komentować tych informacji” – odpowiedział sam zainteresowany Interii. Zgodnie z komunikatem miasta Chełm, gdzie Cieszyński piastuje stanowisko I Zastępcy Prezydenta Miasta, przestanie on pełnić tę funkcję w poniedziałek. 

Informacja jest o tyle zastanawiająca, że obecnie cyfryzacja podlega bezpośrednio pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a obowiązki ministra cyfryzacji pełni Mateusz Morawiecki. 

Z nieoficjalnych informacji do których dotarło CyberDefence24.pl Marek Zagórski, który sprawował funkcję szefa resortu cyfryzacji (zanim został on włączony pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów) a obecnie zajmuje stanowisko sekretarza stanu ds. cyfryzacji w KPRM odchodzi ze stanowiska. 

image

 

Komentarze