Reklama

Polityka i prawo

Nowy przewodniczący Komisji Cyfryzacji

Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Adrian Grycuk/Wikipedia Commons/CC 3.0

Poseł Koalicji Obywatelskiej Jan Grabiec został wybrany na przewodniczącego Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Stanowisko wiceprzewodniczących obejmą Jarosław Gonciarz i Witold Czarnecki z PiSu. Wszystkie kandydatury zostały zaakceptowane jednogłośnie.

Jan Stanisław Grabiec jest politykiem i samorządowcem. W latach 2006–2015 pełnił funkcję starosty w powiecie legionowskim. W 2015 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, a ostatnio pełnił funkcję rzecznika prasowego Platformy Obywatelskiej.

Witold Czarnecki jest inżynierem i doktorem nauk technicznych, a Jarosław Gonciarz jest posłem związanym z branża górniczą. Pracował w niej jako informatyk.

W skład komisji w rozpoczynającej się kadencji Sejmu wchodzi 17 posłów: ośmioro z PiS ( Barbara Dziuk, Jerzy Bielecki, Witold Czarnecki, Radosław Fogiel, Dariusz Stefaniuk, Jarosław Gonciarz, Robert Gontarz, Fryderyk Kapinos), jeden z klubu PSL-Kukiz’15 (Jarosław Sachajko), pięciu z klubu KO (Jan Grabiec, Michał Gramatyka, Marcin Kierwiński, Arkadiusz Marchewka, Grzegorz Napieralski) i trzech z Lewicy (Krzysztof Gawkowski, Adrian Zandberg, Robert Kwiatkowski).

Komentarze