Reklama

Polityka i prawo

Nowy iPhone z modemem 5G od Huawei? Amerykanie pod ścianą

Fot. kropekk_pl/Pixabay
Fot. kropekk_pl/Pixabay

Apple chce wprowadzić na rynek w 2020 roku iPhone’a, który będzie w pełni gotowy do pracy z siecią 5G. Jednak wdrożenie tak innowacyjnego rozwiązania w krótkim czasie stawia koncern przed dylematem – postawić na opracowanie własnego modemu  wydając miliardy dolarów czy wykorzystać opracowane rozwiązania Huawei.

Według informacji opublikowanych przez Engadget, chiński gigant technologiczny chce nawiązać współpracę z Apple, oferując amerykańskiej firmie dostawy własnych urządzeń 5G. Alternatywnym rozwiązaniem dla Amerykanów jest przeznaczenie miliardów dolarów na własne badania, które oprócz kosztów wymagają czasu i licznych testów.

W wyniku rynkowej presji może się okazać, że Apple będzie musiał skorzystać z propozycji Huawei. Intel nadal jeszcze pracuje nad własnym urządzeniem  5G, a szacowany czas ukończenia ostatecznych testów może nastąpić dopiero po 2020 roku. Według  Engadget również Mediatek oraz Samsung nie mogą stanowić alternatywy dla Huawei, ponieważ żadna z tych firm nie spełnia określonych wymagań (Mediatek – technicznych, Samsung – praktycznych).

Reklama

Komentarze

    Reklama