Reklama

Polityka i prawo

Nowe centrum inżynierii bezpieczeństwa Google powstało w Monachium

Fot. Nick Youngson/Picpedia.org/CC BY-SA 3.0
Fot. Nick Youngson/Picpedia.org/CC BY-SA 3.0

Nowe centrum inżynierii bezpieczeństwa i prywatności Google’a (GSEC) zainaugurowało we wtorek swoją działalność w placówce firmy w Monachium na południu Niemiec. Jednostka ta według koncernu ma stać się globalnym centrum prac w tej dziedzinie.

Do końca 2019 roku w zespole GSEC w monachijskim biurze Google'a zatrudnienie ma znaleźć ponad 200 nowych pracowników zajmujących się rozwojem funkcji prywatności i bezpieczeństwa produktów firmy dla użytkowników z Europy i innych regionów świata.

Jak podczas oficjalnego inauguracji działalność GSEC poinformowali przedstawiciele Google'a, wiele z już działających funkcji wspomagających ochronę danych i prywatności użytkowników powstało właśnie w Monachium. Dotyczy to m.in. panelu Konta Google, które obecnie jest centralnym panelem zarządzania ustawieniami prywatności i ochrony danych dla wszystkich produktów firmy. Dziennie korzysta z niego ponad 20 mln użytkowników.

Według koncernu od założenia siedziby w Monachium w 2007 roku zespół zatrudnionych w niej osób rozrósł się do 750 pracowników z ponad 60 krajów. Google zapowiedziało, że planuje kolejne inwestycje w działalność bawarskiej placówki, a także w zespół GSEC.

Firma ogłosiła też nowy program grantowy Google Impact Challenge on Safety, który ma służyć do wsparcia działalności dla organizacji pozarządowych, uczelni wyższych i instytucji badawczych, a także innych podmiotów. Mogą one ubiegać się o grant w wysokości 10 mln euro na rozwój działalności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa cyfrowego.

Źródło:PAP

Komentarze