Reklama

Polityka i prawo

Nawoływał do „zniszczenia” kanclerz Merkel na Facebooku. Mieszkaniec Berlina usłyszał wyrok

Fot. Russian Presidential Executive Office/Wikimedia Commons/CC 4.0
Fot. Russian Presidential Executive Office/Wikimedia Commons/CC 4.0

Użytkownik Facebooka z Berlina został skazany za nawoływanie do „zniszczenia” kanclerz Angeli Merkel oraz osób ubiegających się o azyl i imigrantów. Mężczyzna usłyszał wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. 

40-letni ogrodnik z Berlina jest winny publicznego podżegania do przestępstw, zakłócania spokoju publicznego groźbami przestępstw, a także podżegania do nienawiści - poinformował w czwartek sąd rejonowy Berlin-Tiergarten.

Oskarżony przyznał się do winy i stwierdził, że był bardzo zdenerwowany z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zgodnie z aktem oskarżenia, ogrodnik był w czerwcu 2020 roku członkiem zamkniętej grupy na Facebooku liczącej około 5000 użytkowników.

Celem przynajmniej części grupy było nawoływanie na czacie do najpoważniejszych zbrodni przeciwko kanclerz Merkel i imigrantom. 40-latek żądał zniszczenia Angeli Merkel oraz osób ubiegających się o azyl i imigrantów.

Oskarżony powiedział, że najgorsze dla niego było spowodowane pandemią zamknięcie. Przez długi czas nie pozwalano mi chodzić do pracy i nie wolno mi było już spotykać się z przyjaciółmi - powiedział 40-latek, który według ekspertyzy cierpi na zaburzenie autystyczne. Przerwano również jego terapię w specjalistycznej poradni.

Spożywał w tym czasie więcej alkoholu. Nie wiedziałem już, co jest złe, a co słuszne” - stwierdził. Żałuje swoich czynów i nigdy więcej ich nie popełni.

image

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama