Polityka i prawo

Nastolatek oskarżony o kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie

Fot. Wall Boat/Domena publiczna
Fot. Wall Boat/Domena publiczna

Nastoletni haker i jego ekipa "komputerowych geniuszy zła" zostali pozwani za kradzież 24 mln dolarów w kryptowalucie - informuje Bloomberg. Ellis Pinsky jest oskarżony o opracowanie w wieku 15 lat planu „wyrafinowanego cyberprzestępstwa”.

„Pinsky i jego wspólnicy są w rzeczywistości komputerowymi geniuszami zła o cechach socjopatycznych, którzy bezdusznie rujnują życie niewinnych ofiar i radośnie chwalą się napadami o wartości wielu milionów dolarów” - twierdzi powód, Michael Terpin, w pozwie złożonym w czwartek w sądzie na Manhattanie.

Domaga się on ponad 71 mln dolarów od obecnie 18-letniego Pinsky'ego, zgodnie z federalnym prawem, które pozwala na zasądzenia od strony pozwanej odszkodowania w wysokości wielokrotności straty.

Według powoda Pinsky'emu pomógł niejaki Nicholas Truglia, z którym Terpin wygrał już w ubiegłym roku w sądzie w Kalifornii proces o 75,8 mln dolarów odszkodowania.

Terpin pozwał również w 2018 roku operatora telefonii komórkowej AT&T, twierdząc, że to słabe zabezpieczenia umożliwiły grupie Pinsky'ego przejęcie kontroli nad jego telefonem i użycie go do kradzieży pieniędzy. Firma AT&T zaprzeczyła temu zarzutowi.

Sam Terpin jest dyrektorem generalnym Transform Group z Portoryko i doradza firmom tworzącym portfele do obsługi kryptowalut w zakresie public relations.

Źródło:
PAP

Komentarze

    Czytaj także