Reklama

Polityka i prawo

Morawiecki: cyfryzacja i inwestycje w nowe technologie to przyszłość Polski

fot. Kancelaria Premiera/ Flickr / public domain
fot. Kancelaria Premiera/ Flickr / public domain

Cyfryzacja i inwestycje w nowe technologie to przyszłość Polski. Będziemy nadal wspierać rozwój tych strategicznych obszarów gospodarki - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W środę w Warszawie zainaugurowano działalność Regionu Google Cloud dzięki współpracy amerykańskiego koncernu oraz Chmury Krajowej utworzonej przez PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju.

Region Google Cloud w Warszawie jest pierwszą tego typu inwestycją w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, "to 25. taki ośrodek na świecie i jedyny, jaki Google otworzy w tym roku w Europie". Szef rządu wskazał, że "Polska jest bardzo dobrym miejscem na wszelkiego rodzaju inwestycje, szczególnie w zakresie technologii".

Wcześniej, również w czwartek, na Twitterze premier, odpowiadając na słowa prezesa Google'a Sundara Pichaiego zapewnił, że Polska i on sam wysoko ceni długotrwałą współpracę z Google i jego wkład w budowę gospodarki cyfrowej. "Dziękujemy wam za wasze nieustające zaangażowanie w Polskę! - napisał Morawiecki.

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama