Reklama

Polityka i prawo

Ministerstwo Cyfryzacji o aplikacji ProteGO: aplikacja jest dobrowolna i bezpłatna

Fot. zydeaosika/Pexels/Domena publiczna
Fot. zydeaosika/Pexels/Domena publiczna

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do instalacji i korzystania z aplikacji ProteGO Safe. „Jeśli chcemy zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i ustrzec przed zakażeniem naszych bliskich – wszystko w naszych rękach” - zaapelował szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski. Jak dotychczas, z uwagi na liczne wątpliwości pojawiające się w mediach, z aplikacji zdecydowało się korzystać niewiele ponad 200 tys. osób. 

Obecnie z aplikacji ProteGO Safe, informującej użytkowników o potencjalnym kontakcie z koronawirusem korzysta ponad 213 tys. osób. „To ważne, by pobrało ją zdecydowanie więcej osób” - czytamy na oficjalnej stronie resortu cyfryzacji. „ProteGO Safe informuje o kontakcie z koronawirusem, podpowiada także, co w takiej sytuacji zrobić” - zachęca ministerstwo. Resort jest zapwniea, że dzięki swoim funkcjom aplikacja pomaga zahamować rozprzestrzenianie się Covid-19.

„Aplikacja nie wymaga od nas żadnych dodatkowych działań. Wystarczy ją pobrać, zainstalować i uruchomić, a później tak naprawdę możemy o niej zapomnieć” - podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Według resortu korzystanie z aplikacji stanowi realną pomoc nie tylko dla nas, ale i dla służb sanitarnych. „Pobranie i instalacja ProteGO Safe trwa 2-3 minuty. To nic nie kosztuje, a może nam bardzo pomóc. Im więcej z nas korzysta z aplikacji, tym jest skuteczniejsza. Tym szybciej możemy dotrzeć z odpowiednią informacją do osób, które mogą być zakażone i o tym nie wiedzieć” - zaznaczył minister cyfryzacji Marek Zagórski. „Jeśli chcemy zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i ustrzec przed zakażeniem naszych bliskich – wszystko w naszych rękach” - dodał szef resortu.

Ministerstwo deklaruje, że ProteGO Safe jest bezpieczna. Nie zbiera danych osobowych i nigdzie ich nie przekazuje. „Przygotowaliśmy ją wspólnie z grupą polskich programistów. Wykorzystujemy w niej rozwiązanie przygotowane przez największe firmy technologiczne – Apple i Google” - czytamy w oficjalnym komunikacie. „Z identycznych aplikacji korzystają już miliony Europejczyków. Aplikacja jest dobrowolna i bezpłatna” - tłumaczy Ministerstwo Cyfryzacji. 

SP/Nota ministerstwa cyfryzacji

Komentarze