Reklama

Polityka i prawo

Ministerstwo Cyfryzacji: Adam Andruszkiewicz wiceministrem cyfryzacji

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

28 grudnia 2018 roku Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego, powołał Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Oficjalne objęcie obowiązków przez nowego wiceministra nastąpi w środę, 2 stycznia.

W resorcie Adam Andruszkiewicz zajmie się przede wszystkim koordynacją współpracy ministerstwa z parlamentem. Wiele z projektów realizowanych w resorcie, takich np. jak zmiana tzw. megaustawy, wdrożenie sieci 5G, projekt e-doręczeń, czy wdrożenie pełnego pakietu deregulacyjnego dla kierowców, wymagać będzie zmian prawnych, co pociąga za sobą potrzebę dobrej współpracy w procesie legislacyjnym.

Adam Andruszkiewicz wspomoże także ministra Marka Zagórskiego w realizacji jego zadań po powierzeniu wiceministrowi Karolowi Okońskiemu dodatkowych obowiązków pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Adam Andruszkiewicz jest absolwentem Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, posiadającym tytuł magistra stosunków międzynarodowych. Specjalista ds. medialnych. Członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą. Aktywny parlamentarzysta, autor niemal 1000 interpelacji i zapytań poselskich.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Reklama

Komentarze

    Reklama