Reklama

Polityka i prawo

Minister Cyfryzacji: Ruszamy z portalem "Bezpieczne wybory"

Fot. CyberDefence24.pl
Fot. CyberDefence24.pl

O zabezpieczeniu wyborów samorządowych, ostatnim wycieku danych z Facebooka oraz kolejnych działaniach Ministerstwa Cyfryzacji w cyberbezpieczeństwie mówi dla CyberDefence24.pl Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Wywiad został przeprowadzony podczas IV Forum Cybersec.

Następnym krokiem w kierunku zwiększenia polskiego cyberbezpieczeństwa jest zakończenie wydawania rozporządzeń do których jesteśmy zobowiązani na mocy Ustawy. Gotowość legislacyjna została już prawie całkowicie osiągnięta.

Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji

Tworzymy obecnie stronę "Bezpieczne wybory", która ma być poradnikiem, wsparciem dla tych wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu wyborów oraz samych wyborców. Portal ma na celu informować jak chronić się przed różnymi zjawiskami negatywnymi w świecie, zwłaszcza przed dezinformacją na różnym poziomie.

Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji

Facebook po ostatnich wpadkach wykazuje większą chęć współpracy. Dochodzimy do momentu, w którym rynek mediów społecznościowych będzie musiał pod pewnymi względami zostać uregulowany. Nie może być, że podmiot, który oddziałuje na 2 miliardy ludzi funkcjonuje tylko w oparciu o regulamin.

Marek Zagórski - Minister Cyfryzacji
Reklama

Komentarze

    Reklama