Reklama

Polityka i prawo

Minister cyfryzacji: Internet rzeczy szansą zarówno dla dużych jak i małych firm

Fot. Geralt/Pixabay
Fot. Geralt/Pixabay

W budowie Internetu rzeczy jest miejsce dla wszystkich, małych i dużych firm; ważnym podmiotem jest też administracja, która może być źródłem popytu na takie rozwiązania – mówił w piątek podczas konferencji „Perspektywy dla rozwoju Internetu rzeczy w Polsce” minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Minister mówił, że są takie państwa i rozwiązania, na których się wzorujemy. Podkreślił, że potencjał rozwoju w tej dziedzinie jest tak duży, że nie musimy mówić, że kogoś gonimy. Zaznaczył, że internet rzeczy trzeba rozwijać ze wszystkimi, którzy tego chcą.

„Możemy być liderem, (...) powinniśmy robić to wspólnie” – powiedział. Wskazał, że miejsce na wykorzystanie tych technologii zaczyna się od badań, poprzez rolnictwo, e-commerce do smart cities.

Według Zagórskiego w tej dziedzinie jest miejsce i potencjał dla różnych podmiotów, zarówno małych firm, jak i dużych - z wielu branż.

Dodał, że ważnym podmiotem współpracy jest administracja, zarówno szczebla samorządowego, rządowego – może wspomagać procesy i je współfinansować, ale także może być źródłem popytu na takie rozwiązania.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama